KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

ZWYCIĘSTWO Z REWELACYJNYM BENIAMINKIEM

W pierwszym meczu Padwy Zamość z Jurandem Ciechanów w sezonie 23/24 rozegranym na wyjeździe w ramach 7. kolejki Ligi Centralnej żółto-czerwoni do przerwy remisowali 11:11, a mecz zakończył się ich zwycięstwem 26:24.

Początek przebiegał pod dyktando Juranda, który w 9. min prowadził 4:1. Padwa pokazała jednak, że potrafi przycisnąć przeciwnika. W ciągu kolejnych 12 minut podopieczni trenera Markuszewskiego rzucili 10 bramek, tracąc zaledwie 2. Tym samym, na 8 minut przed końcem pierwszej odsłony, na tablicy wyników było 10:6 dla Padwy. Niestety, zamościanie nie ustrzegli się błędów. W końcówce pierwszej połowy żółto-czerwoni stracili 5 bramek, przy 1 zdobytej. Zespoły schodziły do szatni przy remisie 11:11.

W drugiej odsłonie drużyny długo grały bramka za bramkę. Dopiero pomiędzy 51. a 55. minutą, Padwa zbudowała skromną, ale jak się później okazało, wystarczającą przewagę (23:20). Ostatnie 5 minut zamościanie przegrali 3:4. Takie rozstrzygnięcie przesądziło o końcowym zwycięstwie podopiecznych trenera Markuszewskiego 26:24.

Najwięcej trafień w tym spotkaniu zanotowali – po stronie zamościan – Tomasz Fugiel oraz – po stronie ciechanowian – Patryk Dębiec (po 5 bramek).