KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

W I RUNDZIE NIE DALIŚMY IM RADY

W pierwszym meczu Padwy Zamość z Śląskiem Wrocław w sezonie 23/24 rozegranym u siebie w ramach 6. kolejki Ligi Centralnej żółto-czerwoni do przerwy przegrywali 7:13, a mecz zakończył się ich porażką 21:29.

Prowadzący w tabeli Śląsk rozpoczął od 2:0, następnie powiększał przewagę do 7:2 (w 10. min) i 10:5 (w 20. min). Bohaterem wrocławian był bramkarz Bartosz Dudek, który wielokrotnie powstrzymywał ataki zamościan. Golkiper bronił nawet rzuty karne. Po pierwszej połowie Padwa przegrywała 7:13.

W drugiej połowie trener Markuszewski zmienił system obrony na 4-2. Zmniejszyło to nieco częstotliwość zdobywania bramek przez Śląsk. Nie na tyle jednak, aby zniwelować do zera straty i doprowadzić choćby do remisu. Mecz zakończył się wygraną lidera, szóstą z rzędu, 29:21.

Najwięcej trafień w tym spotkaniu zanotowali – po stronie zamościan – Tomasz Fugiel (4 bramki) oraz – po stronie wrocławian – Krzysztof Gądek (7 bramek).