KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

W GRODZIE GRYFA BYŁA WYGRANA

W pierwszym meczu Padwy Zamość z Pogonią Szczecin w sezonie 23/24 rozegranym na wyjeździe w ramach 5. kolejki Ligi Centralnej żółto-czerwoni do przerwy wygrywali 17:11, a mecz zakończył się ich zwycięstwem 36:32.

Padwa bardzo dobrze weszła w mecz. Po siedmiu minutach prowadziła już 6:0. Wystarczyły zaledwie cztery kolejne minuty, aby Pogoń odrobiła straty, zdobywając pięć bramek z rzędu na 5:6. W dalszej części spotkania oba zespoły grały gol za gol. Kluczowa dla pierwszej części meczu była odpowiedź żółto-czerwonych w końcówce. Zamościanie wygrali ją 6:2 i do przerwy wygrywali 17:11.

Po zmianie stron Padwa nadal utrzymywała bezpieczną zaliczkę. W ostatnie 10 minut meczu żółto-czerwoni wchodzili przy wyniku 29:24. Do końcowej syreny oba zespoły grały już bramka za bramkę. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Padwy 36:32.

Najwięcej trafień w tym spotkaniu zanotowali – po stronie zamościan – Mateusz Morawski i Łukasz Szymański (po 6 bramek) oraz – po stronie szczecinian – Patryk Krok (10 bramek).