KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

U SIEBIE BYLIŚMY GÓRĄ!

W pierwszym meczu Padwy Zamość z Olimpią Piekary Śląskie w sezonie 23/24 rozegranym u siebie w ramach 8. kolejki Ligi Centralnej żółto-czerwoni do przerwy wygrywali 16:15, a mecz zakończył się ich zwycięstwem 31:26. Pierwsza połowa była wyrównana, często pojawiał się remis. W 20. min, po trzech trafieniach z rzędu, Olimpia objęła dwubramkowe prowadzenie (12:10). Padwa odpowiedziała także trzema bramkami. Do siatki piekarzan trafili Szymański (dwukrotnie) i Pstrąg (13:12). Końcówka tej części należała do żółto-czerwonych. Tomasz Fugiel i Pstrąg podwyższyli na 15:13. Wynik pierwszej połowy ustalił Morawski (16:15). Po 11 minutach gry w drugiej odsłonie Padwa osiem razy pakowała piłkę do bramki Olimpii, a piekarzanie zdobyli tylko dwie bramki (24:17). Po kwadransie przewaga zamościan wynosiła już osiem trafień (26:18). 10 minut przed końcem Pstrąg zdobył bramkę na 28:21. W końcówce przewaga żółto-czerwonych stopniała do czterech goli. Ostatni na listę strzelców wpisał się Szeląg, ustalając wynik spotkania na 31:26. Najwięcej trafień w tym spotkaniu zanotowali – po stronie zamościan – Karol Małecki oraz – po stronie sosnowiczan – Maciej Chromy i Szymon Kotalczyk (wszyscy po 6 bramek).