KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

SKRUSZMY STAL PO RAZ CZWARTY!

W pierwszym meczu Padwy Zamość ze Stalą Gorzów w sezonie 23/24 rozegranym na wyjeździe w ramach 15. kolejki Ligi Centralnej żółto-czerwoni do przerwy wygrywali 13:12, a mecz zakończył się ich zwycięstwem 25:23.

Od początku meczu prowadziła Padwa. W 2. min do siatki trafił Morawski (1:0). Do 25. min żółto-czerwoni utrzymywali kilkubramkowe prowadzenie. Lekkie oddanie inicjatywy miało miejsce pomiędzy 26., a 28. min. W tym czasie gorzowianie zdobyli cztery bramki z rzędu i na tablicy wyników pojawiło się prowadzenie Stali 12:10. Jeszcze przed przerwą zamościanie odrobili straty i wyszli na 13:12.

Po zmianie stron zamościanie kontrolowali wydarzenia na boisku, mimo walki gorzowian. Mecz zakończył się wygraną Padwy 25:23.

Było to nie tylko ostatnie spotkanie Padwy w I rundzie sezonu 2023/24, ale również hit 15. kolejki oraz mecz o pozycję wicelidera na zakończenie rundy.

Najwięcej trafień w tym spotkaniu zanotowali – po stronie zamościan – Tomasz Fugiel (5 bramek) oraz – po stronie gorzowian – Michał Lemaniak (6 bramek).