PARTNERZY I SPONSORZY STRATEGICZNI
KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

RYCERZE Z SIEDZIBY KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH

Jurand Ciechanów został założony w 1957 r., przyjmując nazwę od opisanego przez Henryka Sienkiewicza bohatera powieści „Krzyżacy”. To właśnie Sienkiewicz, laureat Nagrody Nobla, na dziedzińcu ciechanowskiego zamku umieścił również jedną z najważniejszych scen „Krzyżaków”, w której Zbyszko z Bogdańca pognębił pyszałkowatego rycerza krzyżackiego Rotgiera.

Największym sukcesem Juranda była gra w Superlidze w sezonie 2011/12. Ostatecznie ciechanowianie zajęli ostatnie, 12. miejsce, co skutkowało spadkiem. W kolejnym sezonie zespół został wycofany z rozgrywek. W 2013 r. klub ogłosił upadłość i został rozwiązany.

W 2017 r. Jurand został reaktywowany i przystąpił do rozgrywek II ligi, zajmując 1. miejsce, co dało mu awans do I ligi, w której następnie grał w latach 2018-23.

W sezonie 2022/23 zwyciężył w rozgrywkach I ligi grupy C. Aby uzyskać awans do Ligi Centralnej musiał zająć 1. albo 2. miejsce w Turnieju Mistrzów. Ciechanowianie, co prawda, przegrali na boisku walkę o awans, zajmując 3. miejsce, ale z prawa awansu nie skorzystał drugi Sokół Kościerzyna. Jurand spełnił kryteria licencyjne i awansował do Ligi Centralnej.

Karierę seniorską rozpoczynał w Jurandzie lewoskrzydłowy Przemysław Krajewski, 162-krotny reprezentant Polski, brązowy medalista Mistrzostw Świata w Katarze w 2015 r., obecnie zawodnik Wisły Płock.

Zawodnikiem ciechanowskiego klubu jest rozgrywający Patryk Dębiec, grający w Padwie w I rundzie sezonu 2021/22.