SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

PADWA ZAMOŚĆ KOŃCZY TURNIEJ W MIEJCU NA CZWARTYM MIEJSCU

Handball Stal Mielec – Padwa Zamość 22:20 (11:10)

Padwa Zamość: Gawryś, Dragan, Kozłowski – Adamczuk 4, Czerwonka 3, Pstrąg 2, Fugiel 2, Morawski 2, Olichwiruk 2, Bączek 1, Małecki 1, Maciąg 1, Szeląg 1, Puszkarski 1, Szymański, Konkel, Skiba.

Wynik otworzył Miłosz Bączek, lecz przeciwnicy wkrótce wyrównali. Po pięciu minutach gry wynik wynosił 1:1. W kolejnych minutach Stal prowadziła 1-2 bramkami. Gdy Dzianis Valyntsau zdobył bramkę na 7:4 dla Stali, trener Zbigniew Markuszewski poprosił o czas. Przerwa w grze podziałała, gdyż Padwa wyrównała po bramkach Adamczuka, Pstrąga i Małeckiego. Następnie Stal znów zaczęła prowadzić, w pewnym momencie nawet 11:8, ale po bramkach Fugiela różnicę bramek udało się zminimalizować. Padwa Zamość zeszła do szatni po całkiem niezłej grze, przy wyniku – 11:10 dla Stali.

Na początku drugiej połowy Stal znów prowadziła 1-2 bramkami i gdy podwyższyła prowadzenie na 14:11 trener Markuszewski ponownie poprosił o czas. Po bramkach Szeląga, Czerwonki i Olichwiruka Padwa doprowadziła do remisu 15:15, ale wkrótce Stal odskoczyła na pięć bramek 22:17. Bramki Adamczuka, Puszkarskiego i Olichwiruka zniwelowały rozmiary porażki. Ostatecznie Padwa przegrała 20:22.

Padwa Zamość – HCB Karvina 32:35 (14:19)

Padwa Zamość: Gawryś 1, Kozłowski, Dragan – Pstrąg 5, Bączek 5, Czerwonka 4, Małecki 4, Skiba 4, Olichwiruk 3, Maciąg 2, Szeląg 2, Adamczuk 1, Morawski 1, Puszkarski, Szymański, Konkel.

Początek spotkania był wyrównany, ale w pewnym momencie Karvina odskoczyła na 3:8 po bramkach zdobytych z kontry. Na boisko zostali wprowadzeni Pstrąg, Maciąg i Skiba, co poskutkowało zmniejszeniem różnicy bramek na 7:9, ale potem Czesi znów zaczęli zdobywać gole i w dalszej części I połowy prowadzili różnicą 4-5 bramek.

W XI Memoriale im. Antoniego Weryńskiego Padwa zajęła 4. miejsce, a bramkarz Padwy, Mateusz Gawryś, zdobył nagrodę dla najlepszego zawodnika w swoim zespole. Zwycięzcą całego turnieju został Górnik Zabrze, który w finale pokonał Handball Stal Mielec 31:22 (15:13).