PARTNERZY I SPONSORZY STRATEGICZNI
KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

NIEZŁY POCZĄTEK BARAŻOWEGO DWUMECZU

Padwa Zamość zremisowała u siebie z Zagłębiem Lubin w 1. meczu barażowym o ORLEN Superligę Mężczyzn (29:29).

Padwa Zamość – Zagłębie Lubin 29:29 (13:12)

Padwa: Gawryś, K. Kozłowski – Czerwonka 7, Szymański 5, Małecki 4, Obydź 3, Bączek 2, Konkel 2, Morawski 2, Szeląg 2, Fugiel 1, Skiba 1, Adamczuk, Kłoda, Olichwiruk, Puszkarski.

Zagłębie: Schodowski, Procho – Drozdalski 6, R. Krupa 5, Stankiewicz 5, Iskra 3, P. Krupa 3, Czuwara 2, Moryń 2, Pedryc 2, Gębala 1, Hlushak, W. Kozłowski, Michalak.

W mecz lepiej weszli bardziej doświadczeni Miedziowi, którzy w 5. min prowadzili już 0:4. Zamościanie grali bardzo nerwowo, przez co byli nieskuteczni. Padwa jednak się nie poddawała i walczyła z Zagłębiem jak równy z równym oraz zaczęła odrabiać straty. Świetnie bronił Gawryś. W 24. min żółto-czerwoni prowadzili 11:7! Do przerwy Lubinianom udało się jednak skrócić dystans do 1 bramki.

Po zmianie stron mecz miał już bardziej zacięty przebieg. Początek drugiej odsłony to gra bramka za bramkę. Kwadrans przed końcem po raz pierwszy w II poł. Zagłębie objęło prowadzenie (20:21). Mecz zaczął obfitować w zwroty akcji. Jeszcze w 59. min wydawało się, że zwyciężą goście, jednak Padwa zdobyła 2 bramki i wyszarpała remis.

Wszystko więc rozstrzygnie rewanż we wtorek 28 maja o godz. 18.00 w Lubinie.