KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

NIECH BĘDZIE 4:0!

W pierwszym meczu Padwy Zamość z Anilaną Łódź w sezonie 23/24 rozegranym u siebie w ramach 14. kolejki Ligi Centralnej żółto-czerwoni do przerwy wygrywali 14:10, a mecz zakończył się ich zwycięstwem 30:24.

Drużyna Anilany przyjechała do Zamościa jedynie w 12-osobowym składzie. Po 10 min meczu Padwa prowadziła już 7:2. Ciężko harowała defensywa Padwy, na czele z Adamczukiem, rewelacyjnie spisującym się również w ataku. W bramce zamościan bardzo dobrze dysponowany był Kozłowski. W pewnym momencie brakowało po obu stronach składnych akcji, ale żółto-czerwoni podnieśli się po kilku mini kryzysach i gra zaczęła wyglądać coraz bardziej obiecująco. I poł. upłynęła pod znakiem błędów Anilany, braku pewności siebie i wypracowanych schematów, które mogłyby zaskoczyć Padwę.

W 36 min. Padwa miała już tylko jedną bramkę przewagi (16:15) i było blisko remisu, ale nastąpił moment niekontrolowanego chaosu po stronie Anilany i minutę później zamościanie prowadzili 18:15 po bramkach Adamczuka i Maciąga. Anilana grała zbyt nerwowo, a żółto-czerwoni znów stali się stroną dominującą i do końca meczu kontrolowali grę.

Najwięcej trafień w tym spotkaniu zanotowali – po stronie zamościan – Dawid Skiba (5 bramek) oraz – po stronie łodzian – Aleksander Pinda (7 bramek).