PARTNERZY I SPONSORZY STRATEGICZNI
KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

NAJLEPSZY SMS ZPRP W POLSCE!

Najbliższym rywalem Padwy będzie drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce (SMS ZPRP) I Kielce. Drużyna ta została do rozgrywek dokooptowana po zwycięstwie w SMS Cup, będącym turniejem kwalifikacyjnym drużyn SMS ZPRP do Ligi Centralnej. Tak też będzie w najbliższych latach. Najlepsza drużyna turnieju SMS Cup otrzyma akces do gry w Lidze Centralnej. Zespół SMS ZPRP nie będzie miał prawa awansu do Orlen Superligi, jak również nie spadnie do I ligi. Pozostałe SMS-y ZPRP to Kwidzyn i Płock.

SMS ZPRP Kielce działa 2017 r. Celem szkoły jest przede wszystkim umożliwienie młodym zawodnikom poszerzania wiedzy i umiejętności gry w piłkę ręczną, aby zdobyte doświadczenie pozwoliło im na występy w kadrze narodowej oraz najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce i Europie.

Dyrektorem szkoły jest Radosław Wasiak, a jego zastępcą – Sławomir Szmal. Trenerami drużyny są Rafał Bernacki i Mariusz Jurasik. Jak widać, uczą tu legendy polskiego szczypiorniaka! Trenerem pracującym w szkole jest również Zygmunt Kamys.

Uczniowie kieleckiej SMS ZPRP, którzy w sezonie 2023/24 grają w Lidze Centralnej to są chłopcy z rocznika 2005, a więc juniorzy.

W latach 2019-2021 zawodnikiem tej drużyny był nasz prawy rozrywający – Miłosz Bączek, a w sezonie 2021/22 wychowanek Padwy – Szymon Koc.

Obecnie uczniem szkoły jest Igor Jarentowski – wychowanek i zawodnik MKS Padwa Zamość. Gra on w drugiej drużynie SMS-u, występującej w I Lidze Grupie D.