PARTNERZY I SPONSORZY STRATEGICZNI
KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

MATEUSZ MORAWSKI W PADWIE ZAMOŚĆ!

Padwa Zamość pozyskała nowego środkowego rozgrywającego. Do zespołu dołączy gracz z Superligi – Mateusz Morawski.

Morawski to wychowanek Czarnych Regimin (miejscowość w powiecie ciechanowskim), później przez trzy lata liceum grał w juniorach Wisły Płock. W 2016 r. rozpoczął występy w Superlidze w Gwardii Opole. W minionym sezonie w 26 meczach Superligi zdobył 21 bramek. Ogółem, w barwach Gwardii Opole, w 192 spotkaniach Superligi zaliczył 238 trafień, ponadto w 6 meczach Pucharu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) zdobył 2 gole. Przez kilka lat stanowił o sile tego zespołu, był też etatowym wykonawcą rzutów karnych. Występował również w młodzieżowej kadrze narodowej.

26-latek ma na swoim koncie wiele imponujących sukcesów. Grając w Czarnych Regimin zdobył złoty i srebrny medal w Mistrzostwach Polski Młodzików. Jako zawodnik Wisły Płock w 2014 r. został mistrzem Polski juniorów młodszych, a w 2015 i 2016 r. mistrzem Polski juniorów. W barwach Gwardii Opole zdobył brązowy medal PGNiG Superligi w 2019 r., ponadto w barwach Politechniki Opolskiej zdobył Akademickie Mistrzostwo Polski (AMP) w 2019 i 2023. W 2023 r. otrzymał tytuł najlepszego zawodnika AMP.

Ciekawostki:

– Jest młodszym bratem Adama Morawskiego, bramkarza reprezentacji Polski w piłce ręcznej.

– W dzieciństwie, Mateusz razem ze swoim bratem grał w szczypiorniaka w domu. Robili papierowe piłki, a jak rodzice im je zabierali, to grali zwiniętymi w kłębek skarpetkami. W wyniku takiej gry ucierpiało parę żyrandoli, drzwi od pokojów też przeżyły swoje.

– Podobnie jak swój brat, przez wiele lat był w kościele ministrantem.

– W drużynach młodzieżowych Czarnych Regimin grał razem z obecnym bramkarzem Padwy – Krzysztofem Kozłowskim oraz byłym rozgrywającym Padwy – Patrykiem Dębcem.

– Mateusz kilka razy zagrał przeciwko Padwie. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w 2013 r. jego Czarni Regimin zmierzyli się z Padwą aż trzykrotnie. Dwa razy wygrali Czarni (31:30 oraz 32:30), raz w meczu o VII miejsce Padwa (34:33). W juniorach młodszych Padwy grali wtedy Kacper Adamczuk, Konrad Bajwoluk i Karol Małecki. W 2014 r. zagrał przeciwko Padwie w barwach Wisły Płock podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Wisła wygrała ten mecz 34:26. Zawodnikiem juniorów młodszych Padwy był wtedy Kacper Adamczuk.

– W barwach Gwardii Opole występował razem z obecnymi zawodnikami Padwy – Karolem Małeckim i Miłoszem Bączkiem.

Podstawowe informacje:

Imię i nazwisko: Mateusz Morawski

Pozycja: środkowy rozgrywający

Data urodzenia: 12.05.1997 r.

Waga: 77 kg

Wzrost: 182 cm

Poprzedni klub: Gwardia Opole 

Witamy w Padwie, Moraś!