KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

LIGA ZAKOŃCZONA, NA BARAŻE PRZYSZEDŁ CZAS!

Przed nami pierwszy mecz barażowego dwumeczu o Superligę! Padwa zmierzy się w nim z przedostatnią drużyną z Superligi – Zagłębiem Lubin! Starcie zaplanowano na piątek 24 maja na godz. 19:00, na terenie żółto-czerwonych, w Hali OSiR.

W sobotę 17 maja Padwa rozegrała domowe spotkanie ostatniej 30. kolejki Ligi Centralnej. Rywalem zamościan była Stal Gorzów, z którą po emocjonującym meczu i przy mocnym wsparciu kibiców żółto-czerwoni wygrali 27:26 (12:13).

Padwa Zamość została wicemistrzem Ligi Centralnej. Żółto-czerwoni zdobyli 59 punktów, a ich bilans bramkowy 856:798 dał im różnicę 58 trafień. Do mistrza Ligi Centralnej Śląska Wrocław Padwa straciła 8 punktów i uzyskała 7 punktów przewagi nad trzecią Pogonią Szczecin. W najlepszej trójce strzelców zamościan znaleźli się: Tomasz Fugiel (94 bramki/24 występy), Łukasz Szymański (90 bramek/27 występów) oraz Karol Małecki (84 bramki/23 występy).

Przypomnijmy, że prawo sportowego awansu do Superligi w sezonie 2024/25 wywalczy zwycięzca dwumeczu barażowego. W przypadku identycznej różnicy bramek po 120 minutach gry, o awansie (lub utrzymaniu) zadecyduje seria rzutów karnych rozegrana po drugim spotkaniu barażowym. Regulamin rozgrywek nie przewiduje dogrywki.

Transmisja na żywo z meczu będzie dostępna w serwisie Emocje.tv.

Hala OSiR, 24.05.2024 (piątek), godz. 19:00 – przyjdź na mecz i zostań ósmym zawodnikiem Padwy Zamość!