PARTNERZY I SPONSORZY STRATEGICZNI
KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

KAMIL SZELĄG ZAWODNIKIEM ŻÓŁTO-CZERWONYCH

A jeśli już o młodzieży mowa, pragniemy poinformować, że do składu Padwy Zamość dołączył młody, utalentowany środkowy rozgrywający – Kamil Szeląg.

Kamil Szeląg jest wychowankiem Kusego Kraków, szkolnego klubu sportowego działającego przy SP 91 im. Janusza Kusocińskiego w Krakowie. W sezonie 2015/2016 Kamil zdobył Srebrny Medal Ogólnopolskiego Turnieju „Szczypiorniak na Orlikach”, a w sezonie 2018/2019 Srebrny medal Pucharu ZPRP Młodzików – Oborniki Wielkopolskie 2019. W 2020 r. Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał go na centralną konsultację szkoleniową. Później Kamil grał w juniorach Górnika Zabrze. Jako zawodnik Górnika w 2021 r. zdobył Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego. Zaczął też uczestniczyć z treningach I zespołu, grającego w Superlidze. W 2023 r. Kamil został natomiast mistrzem Polski juniorów! Równolegle Kamil występował w drugiej drużynie Górnika, grającej w II lidze. W minionym sezonie w 16 meczach II ligi zdobył 119 bramek, a jego drużyna zajęła I miejsce. Ogółem, w barwach Górnika Zabrze, w 44 spotkaniach II ligi zaliczył 270 trafień.

Ten utalentowany zawodnik w sezonie 2023/24 będzie łączył grę w Padwie ze studiami w Akademii Zamojskiej.

Ciekawostki:

– Wychowankiem Kusego Kraków i absolwentem SP 91 w Krakowie jest również Arkadiusz Moryto – prawoskrzydłowy Barlinka Industrii (d. Vive) Kielce i reprezentacji Polski.

– Kamil kilka razy zagrał przeciwko Padwie. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów w 2021 r. jego Górnik II Zabrze pokonał Padwę 36:28. W juniorach Padwy grał w tym meczu Dawid Skiba. W 2022 r. Kamil zagrał przeciwko Padwie w barwach Górnika II Zabrze podczas Mistrzostw Polski Juniorów. Górnik II wygrał ten mecz 38:29, a Kamil zdobył 10 bramek! Zawodnikami juniorów Padwy byli wtedy Dawid Skiba i Mateusz Czerwonka. W 2023 r. w Mistrzostwach Polski Juniorów jego Górnik również zmierzył się z Padwą i pokonał ją 48:28. W tym meczu w juniorach Padwy także zagrali Dawid Skiba i Mateusz Czerwonka.

Podstawowe informacje:

Imię i nazwisko: Kamil Szeląg

Pozycja: środkowy rozgrywający

Data urodzenia: 10.01.2004 r.

Waga: 66 kg

Wzrost: 175 cm

Poprzedni klub: Górnik Zabrze 

Witamy w Padwie, Kamil!