KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

JUNIORZY PADWY W BARAŻACH

Juniorzy Padwy Zamość prowadzeni przez Michała Zielonkę zakończyli rozgrywki ligi wojewódzkiej zwycięstwem nad Olimpią Biała Podlaska 31:23 (16:10). Mecz ten był bezpośrednim starciem o drugie miejsce, ponieważ obie ekipy miały po 15 pkt. Dzięki zwycięstwu żółto-czerwoni będą gospodarzem baraży o awans do 1/16 Finału Mistrzostw Polski.

Początek spotkania wcale nie zapowiadał spacerku młodej Padwy. Rywale po kilku minutach prowadzili 3:0, a po kwadransie był remis 8:8. Wówczas jednak trener Michał Zielonka w kilku męskich słowach (nie będziemy ich tutaj cytować, ponieważ czytają nas również niepełnoletni) przypomniał swoim zawodnikom, czego od nich wymaga. Efekt? Żółto-czerwoni zaczęli rywalom odjeżdżać i do przerwy mieli już sześć bramek zaliczki. Po zmianie stron Olimpia próbowała jeszcze wrócić do gry, zmniejszając różnicę trafień do czterech (19:15 w 39 min.). Tym razem wystarczyło jednak tylko groźne spojrzenie szkoleniowca zamościan i o żadnym odrobieniu strat przez rywali nie było mowy. Padwa wygrała ostatecznie 31:23 (16:10), grając skutecznie w defensywie oraz pod bramką rywala (Mateusz Czerwonka – 12 bramek, Dawid Skiba – 9).

Wstępna data turnieju barażowego to 6-8 stycznia przyszłego roku. Rywalami zamościan będzie właśnie Olimpia Biała Podlaska oraz Bursa Puławy.

MKS PADWA ZAMOŚĆ – OLIMPIA BIAŁA PODLASKA 31:23 (16:10)

MKS PADWA: Malec, Markowicz – Czerwonka 12, Skiba 9, Gaca 3, Książka 3, Gadaj 2, Sadowski 2, Dołba, Brodziak, Szymanik, Komadowski, Pieczykolan, Świstowski, Tęcza.

Kary: 2 minuty – 12 minut.

Sędziował: Michał Szpinda (Zamość)