PARTNERZY I SPONSORZY STRATEGICZNI
KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

ERYK PSTRĄG W PADWIE ZAMOŚĆ!

Padwa Zamość pozyskała nowego prawego rozgrywającego. Do zespołu dołączy gracz z Superligi – Eryk Pstrąg. Na prawym rozegraniu zastąpi on Łukasza Orlicha, który odszedł do grającego w 3. Bundeslidze HC Oppenweiler/Backnang.

19-latek pochodzi z położonego w Borach Tucholskich Czerska i jest wychowankiem tamtejszego Borowiaka. Już jako uczeń SP nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku przejawiał uzdolnienia sportowe i brał udział w wielu zawodach. W 2019 r. trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej (SMS ZPRP) w Kwidzynie. Będąc zawodnikiem SMS-u ZPRP Kwidzyn zagrał w barwach Wybrzeża Gdańsk na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w 2020 r. i Mistrzostwach Polski Juniorów rok później. Bardzo dobrze prezentował się w kwidzyńskiej drużynie w rozgrywkach I ligi, był też jednym z najskuteczniejszych zawodników swojej drużyny. Zaowocowało to w 2022 r. transferem do występującego w Superlidze Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. W minionym sezonie w 13 meczach Superligi zdobył 23 bramek. Eryk jest też zawodnikiem młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce ręcznej.

Ciekawostki:

– Tradycją Czerska stało się to, że w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego, odbywa się turniej pn. „Święta z piłką ręczną”. W ostatnich latach w turnieju tym występował również Eryk, reprezentując takie drużyny, jak Wigilijne Pstrągi oraz Promile.

– Eryk, podobnie jak jego poprzednik Łukasz Orlich, ma powiązania z Kwidzynem. Łukasz pochodzi z Kwidzyna i jest wychowankiem MTS-u Kwidzyn. Eryk zaś, przez trzy lata był zawodnikiem tamtejszej drużyny – SMS ZPRP Kwidzyn.

– „Pstrąg” to kolejne „rybne” nazwisko w Lidze Centralnej, obok „Dorsza”. Występujący W KPR-ze Żukowo lewoskrzydłowy Grzegorz Dorsz to król strzelców Ligi Centralnej w sezonie 2022/23. Dorsz pochodzi z Trójmiasta, gra w klubie a trójmiejskiej aglomeracji, a stąd do morza, w którym żyją dorsze, już niedaleko. Eryk również pochodzi z województwa pomorskiego, ale z Czerska, w okolicach którego płyną piękne rzeki Brda i Wda, gdzie pstrągów jest mnóstwo. Zamość leży po sąsiedzku z Roztoczem, w którego rzekach pstrągi również występują. Eryk powinien więc w Zamościu znaleźć swoje miejsce…

Podstawowe informacje:

Imię i nazwisko: Eryk Pstrąg

Pozycja: prawy rozgrywający

Data urodzenia: 07.11.2003 r.

Waga: 71 kg

Wzrost: 189 cm

Poprzedni klub: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 

Witamy w Padwie, Eryk!