PARTNERZY I SPONSORZY STRATEGICZNI
KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

DZIĘKUJEMY WAM!

Po zakończeniu sezonu 2022/23 z Padwy Zamość odeszła grupa zawodników:

ŁUKASZ ORLICH

Leworęczny prawy rozgrywający Łukasz Orlich przeszedł do HC Oppenweiler/Backnang, grającego w 3. Bundeslidze. 23-letni zawodnik jest wychowankiem MTS-u Kwidzyn, w którego barwach został wicemistrzem Polski juniorów w 2018 r. W tym też roku przeszedł do Sokoła Kościerzyna. Od sezonu 2019/20 był zawodnikiem Padwy, z przerwą na sezon 2020/21, gdy nie grał z powodu poważnych problemów zdrowotnych i na część I rundy sezonu 2021/22, gdy reprezentował Warmię Olsztyn. Orzełek przybył do Zamościa jako prawoskrzydłowy, ale już wkrótce trener Tomasz Marcin Czerwonka przekwalifikował go na prawego rozgrywającego. W minionym sezonie Łukasz został uznany przez fanpage „Handballowiec – Liga Centralna / I liga – piłka ręczna” głosami trenerów i kapitanów wszystkich drużyn za jednego z najlepszych prawych rozgrywających Ligi Centralnej. Ten naładowany pozytywną energią nieustępliwy i zadziorny zawodnik był jednym z pewniejszych punktów Padwy. W sezonie 2022/23 w 24 meczach Ligi Centralnej zdobył 67 bramek. Ogółem, w barwach Padwy Zamość, w 41 spotkaniach Ligi Centralnej zaliczył 130 trafień, ponadto w 16 meczach I ligi zdobył 60 goli.

PAWEŁ PROĆ

W najbliższym sezonie nie zobaczymy też w bramce Pawła Procia. 21-letni golkiper zdecydował się na przeprowadzkę do AZS-u UMCS Lublin, grającego w I lidze. Ten młody i zdolny bramkarz będzie miał tam więcej szans na grę, niż w Padwie. Prociu jest wychowankiem Padwy i zadebiutował w pierwszej drużynie w końcówce sezonu 2017/18, jeszcze w II lidze. Na kolejny sezon został wypożyczony do Orła Przeworsk. Po roku wrócił do Padwy. Grając w Lidze Centralnej musiał włączyć się do rywalizacji z dwoma starszymi kolegami – Mateuszem Gawrysiem i Krzysztofem Kozłowskim. Bywało jednak, że to właśnie Paweł dzięki swoim fantastycznym interwencjom zostawał zawodnikiem meczu! W minionym sezonie zagrał w 11 meczach Ligi Centralnej. Ogółem, w barwach Padwy Zamość, wystąpił w 15 spotkaniach Ligi Centralnej i zdobył 1 bramkę (!), ponadto zagrał w 24 meczach I ligi.

ADRIAN ADAMCZUK

Z Padwy odchodzi również Adrian Adamczuk. 26-letni rozgrywający jest wychowankiem Padwy i przeszedł z nią drogę od III ligi do Ligi Centralnej! Lukier to zawodnik świetnie czujący się w grze jeden na jeden. Dzięki swojej masie, niejednokrotnie potrafił skutecznie przepchać się przez obrońców drużyny przeciwnej. W sezonie 2022/23 zagrał w 2 meczach Ligi Centralnej. Ogółem, w barwach Padwy Zamość, w 23 spotkaniach Ligi Centralnej zaliczył 13 trafień, w 50 meczach I ligi zdobył 65 goli, ponadto w 38 meczach II ligi zdobył 129 bramek.

RADOSŁAW POMIANKIEWICZ

Klub nie przedłużył umowy z obrotowym Radosławem Pomiankiewiczem, ale Radek dalej zostaje z nami i będzie pomagał drużynie w sprawach organizacyjnych. 30-letni zawodnik jest wychowankiem Padwy. W 2011 r. po ukończeniu wieku juniora Pomian dołączył do AZS-u UT-H Radom. Potem, po rozwiązaniu tego zespołu w 2013 r. przeniósł się do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W 2015 r. powrócił do Radomia, do drużyny KS Uniwersytet. Od sezonu 2018/19 Radek był znów zawodnikiem Padwy. Jest zawodnikiem o bardzo dobrych warunkach fizycznych, co jest istotne w grze obrotowego. Przez te pięć sezonów w Padwie nie występował może zbyt często, ale gdy już na boisku się pojawił, potrafił rzucić kilka bramek. W minionym sezonie w 19 meczach Ligi Centralnej zdobył 12 bramek. Ogółem, w barwach Padwy Zamość, w 39 spotkaniach Ligi Centralnej zaliczył 27 trafień, ponadto w 33 meczach I ligi zdobył 27 goli.

TOMASZ SAŁACH

Grę w Padwie kończy rozgrywający Tomasz Sałach, ale on również z Klubu nie odchodzi, bo zostaje Opiekunem Biznesowym naszych sponsorów i partnerów oraz koordynatorem projektu #Be1ofPadwa. Podobnie jak Adrian Adamczuk, Tomek jest wychowankiem Padwy i przeszedł cały szlak bojowy Padwy od III ligi do Ligi Centralnej. 25-latek dobrze czuje się w defensywie, dysponuje też piekielnie mocnym rzutem z drugiej linii. W sezonie 2022/23 zagrał w 9 meczach Ligi Centralnej i zdobył 10 goli. Powinniśmy pamiętać jego mecz z Zagłębiem Sosnowiec, w którym Tomek poprowadził naszą drużynę do zwycięstwa, zdobywając 9 bramek. Ogółem, w barwach Padwy Zamość, w 22 spotkaniach Ligi Centralnej zaliczył 10 trafień, w 44 meczach I ligi zdobył 50 goli, ponadto w 40 meczach II ligi zdobył 69 bramek.

SZYMON FUGIEL

Szymon Fugiel zakończył karierę. Na jego decyzję miało wpływ kilka czynników: sprawy rodzinne, zawodowe i inne obowiązki w klubie. Od ponad roku Szymon jest członkiem zarządu KPR Padwa Zamość sp. z o.o., spółki prowadzącej pierwszą drużynę Padwy. Poza tym, młodzież coraz mocniej puka do składu, więc trzeba dać szansę innym. 31-latek pozostaje więc w klubie, ale jako działacz sportowy. „Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść” – tak śpiewał zespół Perfect. Szymon do tych słów się zastosował. Tego zawodnika przedstawiać nie trzeba. To ikona Padwy, kapitan drużyny przez 7 sezonów. Bez niego nie mielibyśmy drużyny na tym szczeblu rozgrywek. Jego przebieg kariery jest podobny jak u Radka Pomiankiewicza. Najpierw Padwa, po skończeniu wieku juniora od 2011 r. AZS-u UT-H Radom i od 2013 r. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W 2016 r., po ukończeniu studiów, Szymon powrócił do Padwy. W minionym sezonie zagrał w 16 meczach Ligi Centralnej i zdobył 27 goli. Ogółem, w barwach Padwy Zamość, w 39 spotkaniach Ligi Centralnej zaliczył 47 trafień, w 82 meczach I ligi zdobył 186 goli, ponadto w 40 meczach II ligi zdobył 306 bramek. W sezonie 2016/17 był królem strzelców II ligi. Gdy Padwa grała jeszcze w II lidze, Szymon w jednym z wywiadów prasowych zapowiedział, że Padwa zagra w I lidze. Dziś drużyna gra w Lidze Centralnej. A ostatnio Szymon zaczął coś mówić o organizacji Klubu na miarę Superligi…

KACPER MCHAWRAB

Lewoskrzydłowy Kacper Mchawrab przenosi się do grających w I lidze Orląt Zwoleń. Na pewno z ulgą odetchną komentatorzy i spikerzy, którzy na nazwisku Kacpra łamali sobie języki… 23-letni zawodnik jest wychowankiem Azotów Puławy, w których w latach 2012-2020 przeszedł wszystkie szczeble szkolenia od młodzika, aż do seniora. W sezonie 2019/20 Kacper zagrał w 3 meczach Superligi. W 2020 r. został zawodnikiem Padwy. Kacper jest zawodnikiem skocznym, szybkim, energicznym, potrafiącym nie tylko rzucić ze skrzydła, ale również wykreować sytuację indywidualnym wejściem. W sezonie 2022/23 w 23 meczach Ligi Centralnej zdobył 62 bramek. Ogółem, w barwach Padwy Zamość, w 46 spotkaniach Ligi Centralnej zaliczył 130 trafień, ponadto w 17 meczach I ligi zdobył 34 gole.

Orzełek, Prociu, Lukier, Pomian, Tomek, Szymon, Kacper dziękujemy Wam za reprezentowanie żółto-czerwonych barw!