PARTNERZY I SPONSORZY STRATEGICZNI
KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

DZIĘKI ZA WALKĘ! HEJ PADWA, DZIĘKI ZA WALKĘ!

Padwa Zamość przegrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin w 2. meczu barażowym o ORLEN Superligę Mężczyzn (28:38). Tym samym, w najwyższej klasie rozgrywkowej pozostało Zagłębie, a żółto-czerwoni dalej będą rywalizować na poziomie Ligi Centralnej.

Zagłębie Lubin – Padwa Zamość 38:28 (20:11)

Zagłębie: Schodowski, Procho, Byczek – Czuwara 7, Drozdalski 5, Kałużny 5, Rutkowski 5, Gębala 4, Iskra 3, R. Krupa 3, Hlushak 2, P. Krupa 1, Michalak 1, Moryń 1, Stankiewicz 1, Bekisz.

Padwa: Kozłowski, Gawryś – Obydź 5, Morawski 4, Olichwiruk 4, Adamczuk 3, Skiba 3, Bączek 2, Małecki 2, Szeląg 2, Czerwonka 1, Fugiel 1, Puszkarski 1, Kłoda, Konkel, Szymański.

W 1. meczu barażowym Padwa zremisowała u siebie 29:29. Kibice żółto-czerwonych liczyli na to, że zamościanie sprawią w Lubinie niespodziankę. 2. mecz barażowy miał jednak zupełnie inny przebieg. To Zagłębie prowadziło grę i było drużyną lepszą. Początek meczu był wyrównany i Padwa była cały czas na kontakcie. Po 5 min było 3:3. Zagłębie zaczęło jednak budować swoją przewagę i do przerwy wynosiła ona już 9 bramek.

II poł. lubinianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 45. min Zagłębie prowadziło 24:12. Do końca meczu Miedziowi kontrolowali przebieg gry i utrzymywali swoje prowadzenie.

Zamościanie w sezonie 2023/24 dokonali czegoś niezwykłego. Padwa zajęła 2. miejsce w Lidze Centralnej, a więc 16. miejsce w Polsce! Jest to największy sukces w historii sportów drużynowych w Zamościu.