PARTNERZY I SPONSORZY STRATEGICZNI
KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

CORAZ BLIŻEJ BARAŻE!

Nadszedł czas decydujących rozstrzygnięć w Lidze Centralnej. Już w sobotę – 4 maja o godz. 17:00, w przedostatnim meczu tego sezonu, Padwa Zamość zawalczy o udział w dwumeczu barażowym o Superligę. Żółto-czerwoni w spotkaniu 29. kolejki ligi Centralnej będą rywalizowali z Anilaną Łódź, a mecz odbędzie się na wyjeździe. Ewentualne zwycięstwo zamościan zapewni im drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu i grę w barażach, na co mają już szanse tylko, nie licząc Padwy, KPR Żukowo i Pogoń Szczecin. Ewentualnego przeciwnika w barażach wyłoni mecz ostatniej kolejki Superligi: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Zagłębie Lubin. Przegrany w tym meczu zajmie trzynaste miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej i zagra barażowy dwumecz o grę w Superlidze z wicemistrzem Ligi Centralnej.

W piątek 26 kwietnia Padwa rozegrała domowe spotkanie 28. kolejki Ligi Centralnej. Rywalem zamościan była Stal Mielec, z którą po emocjonującym meczu i przy mocnym wsparciu kibiców żółto-czerwoni wygrali 32:22 (18:14), dzięki czemu umocnili się na pozycji wicelidera.

Padwa Zamość jest wiceliderem Ligi Centralnej. Żółto-czerwoni zdobyli 53 punkty, a ich bilans bramkowy 799:744 daje im różnicę 55 trafień. Do liderującego Śląska Wrocław (po 8 latach znów zagra w Superlidze) Padwa traci 8 punktów i ma 5 punktów przewagi nad trzecim KPR-em Żukowo. W najlepszej trójce strzelców zamościan znajdują się: Tomasz Fugiel (88 bramek/22 występy), Łukasz Szymański (82 bramki/25 występów) i Mateusz Morawski (77 bramek/26 występów).

Spotkanie Anilana Łódź – Padwa Zamość będzie transmitowane BEZPŁATNIE w serwisie TVCOM.pl.

Naprzód żółto-czerwoni – walczymy o baraże!