PARTNERZY I SPONSORZY STRATEGICZNI
KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

AKADEMICY Z BIAŁEJ PODLASKIEJ

AZS AWF Biała Podlaska został założony w 1986 r. jako sekcja szczypiorniaka w wielosekcyjnym klubie, działającym przy Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej.

Po 5 latach istnienia zespół awansował z II ligi na zaplecze ekstraklasy.

W I lidze białczanie występowali przez kolejnych siedem sezonów, ani razu nie plasując się poniżej 7 pozycji. W sezonie 1997/98 Akademicy uzyskali historyczny awans do ekstraklasy. Pierwsze dwa lata w najwyższej klasie rozgrywkowej zespół z Białej Podlaskiej zakończył na 7 miejscu, co jest największym sukcesem klubu w historii. W sezonie 2000/2001 AZS wygrał jedynie 4 spotkania i spadł do I ligi. Po dwóch sezonach zespół powrócił do ekstraklasy, jednak nie utrzymał się w niej i już po roku zaliczył ponowny spadek. Do najwyższej klasy rozgrywkowej zespół z Białej Podlaskiej już nie powrócił. W sezonie 2009/10 AZS AWF Biała Podlaska po raz pierwszy od 20 lat spadł do II ligi. Od tej pory drużyna balansowała pomiędzy I a II ligą. Ostatnie sezony przyniosły jednak stabilizację na zapleczu ekstraklasy, najpierw w I lidze, a potem w Lidze Centralnej.

Biało – zieloni mają na koncie trzynaście medali Akademickich Mistrzostw Polski, w tym osiem złotych. AZS trzykrotnie występował też w finałowych turniejach o Puchar Polski.

W latach 2016-2021 zawodnikiem tej drużyny był nasz bramkarz Krzysztof Kozłowski, w latach 2016-2019 nasz obrotowy Karol Małecki, a w sezonie 2017/18 nasz prawoskrzydłowy Gabriel Olichwiruk.