KPR PADWA ZAMOŚĆ

SPONSORZY I PARTNERZY MKS PADWA ZAMOŚĆ

SPONSOR GŁÓWNY KPR PADWA ZAMOŚĆ

ACH, COŻ TO BYŁ ZA MECZ!

W pierwszym meczu Padwy Zamość z Siódemką Legnica w sezonie 23/24 rozegranym na wyjeździe w ramach 9. kolejki Ligi Centralnej żółto-czerwoni do przerwy przegrywali 13:14, w regulaminowym czasie gry zremisowali 28:28, a mecz zakończył się ich zwycięstwem po rzutach karnych 9:8.

Zarówno Siódemka, jak i też Padwa od początku zabrały się do solidnej pracy. W głównych rolach wystąpili bramkarze obydwu ekip: Mazur i Teterycz w drużynie Siódemki oraz Kozłowski w zespole żółto-czerwonych. Później na kilka bramek odskoczyli legniczanie: 12:10, 14:12, 16:14. Zamościanie potrafili jednak za każdym razem niwelować straty. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem Siódemki 14:13.

Po zmianie stron miejscowi wyszli na trzybramkowe prowadzenie. W 38. min prowadzili 18:15, w 40. min – 19:16. W 57. min na tablicy wyników widniał remis 26:26. W 59. min na 28:27 trafił Czarnecki, a na 35 sekund przed końcową syreną wyrównał Szeląg.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Po pierwszej serii był remis 5:5. W drugiej pierwsi rzucali zamościanie. Jako pierwszy, przy wyniku 7:7, pomylił się T. Fugiel. Na szczęście rzucający po nim Kruszelnicki trafił w Kozłowskiego. Losy meczu rozstrzygnął Gawryś, broniąc rzut Wojtali (9:8 dla Padwy).

Najwięcej trafień w tym spotkaniu zanotowali – po stronie zamościan – Tomasz Fugiel (5 bramek) oraz – po stronie legniczan – Łukasz Kużdeba (6 bramek).