Aktualności

Pierwsze takie derby

Pierwsze takie derby

Będzie to mecz wyjątkowy dla obu drużyn, ponieważ stawką niedzielnego spotkania, po raz pierwszy od niepamiętnych czasów, będą ligowe punkty. W ostatnich latach, owszem, dość często dochodziło do starć zamojsko-bialskich, ale były to jedynie sparingi. Teraz sytuacja się zmieniła dzięki awansowi Padwy na zaplecze PGNiG Superligi.

Zawodnicy z Białej Podlaskiej tworzą obecnie bardzo mocną drużynę, wymienianą w jednym rzędzie z PWSZ Tarnów czy Czuwajem Przemyśl, a więc ekipami typowanymi do awansu. Bialczanie blisko promocji do elity byli już w poprzednim sezonie, tracąc pozycję lidera w końcowej fazie rozgrywek.

W kadrze trenera Dmitrija Tichana występuje obecnie dwóch zawodników z przeszłością w Padwie. Obrotowy Karol Małecki jest wychowankiem zamojskiego klubu, natomiast rozgrywający Karol Nowicki reprezentował żółto-czerwone barwy w drugoligowym sezonie 2016/2017

Zamościanie przystąpią do derbowej rywalizacji mając w pamięci sobotnią, bardzo wysoką porażkę w Tarnowie.

- Porażka aż 17 golami na pewno bardzo boli, ale nie możemy jej przeżywać w nieskończoność. Trudno, stało się, jedziemy dalej. Jestem pewien, że mecz z Białą Podlaską będzie wyglądał zupełnie inaczej. Obie drużyny już sposobią się na ciężki bój – powiedział Marcin Czerwonka, trener Padwy.

W tym roku MKS Padwa Zamość gra razem z akcją Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Jest to już 25. edycja zbiórki żywności, środków czystości i ubrań dla najbardziej potrzebujących. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji. Przed halą OSiR będą wolontariusze PDPZ, którzy będą przyjmować paczki od naszych kibiców. Darczyńcy, oprócz naklejki akcji otrzymają także klaskacz ufundowany przez Drukarnię Attyla.

Bilety w cenach: 18 zł – trybuna główna, 12 zł – normalny, 6 zł – ulgowy są do nabycia w recepcji hali OSiR od czwartku.

dodano: 2018-11-22
autor: Piotr Orzechowski