Aktualności

Rekord w sobotę

Rekord w sobotę

Kibice z Zamościa byli pełni nadziei, że ich pupile pójdą za ciosem po ubiegłotygodniowej niespodziewanej wygranej w Legionowie. Ekipa z Ostrowca Św. wydawała się być idealnym przeciwnikiem, ponieważ dotychczasowe osiągnięcia tej drużyny plasowały ją na podobnym do zamościan poziomie.
Od pierwszej akcji sobotniego meczu w hali OSIR gospodarze wydawali się bardzo zdeterminowani. Bardzo dobrą partię rozgrywał Paweł Puszkarski, który bardzo aktywną postawą w ataku co chwilę zbierał zasłużone oklaski od publiczności. W bramce „trzymał wynik” Karol Drabik, a szyki obronne zawodników KSZO co rusz dynamicznymi akcjami rozrywał Tomasz Fugiel.
Po pierwszych 30 minutach publiczność w hali OSIR miała powody do zadowolenia, ich ulubieńcy prowadzili 17:8 i wiele wskazywało na łatwe zwycięstwo.
Po zmianie stron miejscowi utrzymali bezpieczną przewagę, choć w ich szeregi wdało się rozluźnienie.
- Byliśmy zadowoleni z naszej postawy po pierwszej połowie. Szkoda, że nie utrzymaliśmy koncentracji także po zmianie stron. Musimy się tego wystrzegać – powiedział Piotr Gałaszkiewicz, obrotowy Padwy.
Podobnego zdania jest trener Padwy, Marcin Czerwonka.
- Mam zastrzeżenia, że nie utrzymaliśmy wysokiej koncentracji do samego końca. W tym meczu nie mogło się nam stać, bo mieliśmy przewagę z pierwszej połowy. Gdy utrzymamy mobilizację przez cały mecz, to myślę, że ten zespół stać na wiele – powiedział szkoleniowiec.
Ośmiobramkowa wiktoria przeciw KSZO jest najwyższym zwycięstwem Padwy w tym sezonie. Żółto-czerwoni mają po dzisiejszym spotkaniu dwanaście „oczek”, ale w perspektywie dwa niezwykle ciężkie boje z PWSZ Tarnów i AZS AWF Biała Podlaska.

MKS Padwa Zamość – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 29:21 (17:8)
Padwa: Bąk, Drabik, Wnuk – T. Fugiel 10, Puszkarski 9, Adamczuk 3, Teterycz 3, Gałaszkiewicz 2, Mroczek 1, Misalski 1, Sałach, Bigos, Radwański, Sz. Fugiel, Kłoda, Pomiankiewicz.
KSZO: Piątkowski, Baran, Kijewski – Hubka 4, Falasa 4, Jeżyna 4, Grabowski 3, Bysiak 2, Kogutowicz 2, Włoskiewicz 1, Chmielewski 1, Pawlik, Jagiełło.
Sędziowali: Maciej Karwowski, Mirosław Kowalski (Przemyśl). Widzów: 800. Kary: Padwa – 8 min, KSZO – 2 min.

dodano: 2018-11-11
autor: MKS Padwa Zamość