Aktualności

Wysoka porażka w Tarnowie

Zamościanie liczyli na nawiązanie walki z faworyzowanymi gospodarzami i powtórzenie wyniku z wrześniowego sparingu. Padwa wygrała wówczas jedną bramką.

Niestety, powtórki z rozrywki nie było, choć początek spotkania mógł na to wskazywać. Zespół trenera Marcina Czerwonki do 20. minuty miał lekką inicjatywę, co chwila wychodząc na prowadzenie. Przy stanie 13:11 dla żółto-czerwonych trener gospodarzy Ryszard Tabor wziął czas. Od tego momentu tarnowianie zaczęli grać agresywniej w obronie i skuteczniej w ataku. Efekt? Osiem goli przewagi na przerwę.

Po zmianie stron regres zamościan pogłębiał się. Goście nie byli w stanie nawiązać walki z rywalami i wyjechali z Małopolski z bagażem aż 41 goli.

SPR PWSZ Tarnów – Padwa Zamość 41:24 (23:15)
Padwa: Drabik, Bąk, Wnuk – T. Fugiel 5, Puszkarski 5, Gałaszkiewicz 3, Adamczuk 2, Sz. Fugiel 2, Kłoda 2, Pomiankiewicz 2, Bigos 1, Mroczek 1, Sałach 1, Misalski, Samoszczuk, Teterycz.
Kary: Padwa - 6 minut.
Sędziowali: Jacek Moskalczyk, Marcin Pazdro (Mielec)