Aktualności

Pucharowe granie

Pucharowe granie

Kibice zamojskiej drużyny muszą uzbroić się w cierpliwość. Terminarz rozgrywek ligowych i pucharowych ułożył się w taki sposób, że kolejny mecz w hali OSiR zostanie rozegrany dopiero 10 listopada (z KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.). Zawodników Padwy czekają w sumie cztery kolejne mecze wyjazdowe. Pierwszy odcinek tego serialu oglądaliśmy w sobotę przeciw KS Uniwersytet Radom.

Teraz przyszedł czas na starcie w Pucharze Polski. W tych rozgrywkach zamościanie zagrają po raz pierwszy od kilkunastu lat. PP jest najkrótszą drogą do tego, aby zmierzyć się z jedną z drużyn występującą w PGNIG Superlidze. Aby do tego doszło trzeba jednak pokonać kilka przeszkód. Pierwsza z nich już dzisiaj.

O godz. 18:30 zespół trenera Czerwonki zmierzy się z Azotami II Puławy. W teorii to nasz zespół, jako drużyna występująca w wyższej klasie rozgrywkowej, jest faworytem tego starcia. Nie ulega jednak wątpliwości, że puławianie potraktują to starcie niezwykle prestiżowo. Po pierwsze, będą chcieli pokonać wyżej rozstawioną ekipę. Po drugie, smaczku całej rywalizacji dodaje fakt, że partnerem strategicznym obu klubów jest Grupa Azoty Puławy SA. Kto więc wyjdzie zwycięsko z „azotowych” derby?

Triumfator tego meczu awansuje do finału wojewódzkiego PP, a tam na rywala czeka już AZS AWF Biała Podlaska. Mistrz województwa z kolei będzie miał szansę na występ przeciwko najlepszych polskim drużynom. Pary wyłoni losowanie. Do tego jeszcze daleka droga...

dodano: 2018-10-18
autor: Piotr Orzechowski